Odzyskiwanie danych Wołomin

Twoje dokumenty firmowe przepadły? Komputer przestał widzieć dysk zewnętrzny, na którym przechowywałeś zdjęcia z ostatnich lat? Wszystkie projekty na które poświęciłeś kilka lat, nie dają się teraz odczytać?

Uszkodzone dyski, zalane telefony, porysowane płyty - cokolwiek nie stałoby się z Twoim nośnikiem, znajdziemy sposób na odzyskanie danych!

Odzyskamy dane z:

Przywracanie usuniętych plików

Jeżeli omyłkowo usunąłeś swoje pliki, nie panikuj! Dane, które zostały niedawno ręcznie usunięte z nośnika (np. przypadkowo), można w stosunkowo tani i łatwy sposób odzyskać. Niestety, dane w postaci niezmienionej (nieuszkodzonej) da się odzyskać do momentu ich nadpisania, dlatego niezależnie od nośnika, upewnij się, że do momentu odzyskiwania danych nie będziesz wykonywać na nim żadnych operacji zapisu. Jeżeli jest to:

Odzyskiwanie danych z zepsutego laptopa czy starego PC

Każdy przypadek jest trochę inny, a wiele zależy od tego, w jakim stanie jest nośnik wbudowany w urządzenie.

Odzyskiwanie danych z laptopa ze stłuczoną matrycą, czy PC ze spaloną płytą główną nie jest problemem - tego typu wydarzenia z reguły nie mają wpływu na przechowywane na urządzeniu dane, które są bezpiecznie składowane na dyskach.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku, zalanego telefonu, spalonego aparatu.

Gdy mamy do czynienia z zepsutym nośnikiem, jest niestety o wiele gorzej. Uszkodzenia nośników w takich wypadkach mogą być bardzo rozległe, a odzyskiwanie może być kosztowne.

Jedno jest pewne - nie narażaj swojego nośnika na dalszą korupcję danych. Jeżeli podejrzewasz uszkodzenie dysku (np. słyszalne "stukanie", brak dostępu do danych) czy zalanie - wyeliminuj źródła zasilania.

Jaki jest koszt i ile zajmuje odzyskiwanie danych?

Wszystko zależy od typu uszkodzenia:

Proste uszkodzenia logiczne (np. przypadkowe usunięcie plików) da się przywrócić nawet w przeciągu tego jednego dnia - koszt takiego odzyskiwania zaczyna się od kilkudziesięciu złotych.

Złożone uszkodzenia logiczne (np. usunięcie partycji, format dysku) może zająć już trochę dłużej - koszt takiego odzyskiwania zaczyna się od kilkuset złotych

Uszkodzenia fizyczne (np. uszkodzona elektronika, uszkodzenie mechaniczne, zalanie, przepięcie) - koszt takiego odzyskiwania może wynieść od kilkuset do nawet paru tysięcy złotych.

Ile trwa i kosztuje diagnoza/wycena?

Standardowo, diagnoza i wycena jest bezpłatna. W zależności od uszkodzenia, może trwać od kilku minut do kilku dni.

Jeżeli uszkodzenie jest znaczne, może zaistnieć potrzeba wysłania nośnika z danymi do wyspecjalizowanego Laboratorium Danych. Przed przystąpieniem do odzyskiwania dostaniesz jasną informację na temat uszkodzenia, szacowanej ilości odzyskanych danych oraz kwoty. Wtedy, diagnoza trwa do tygodnia + czas wysyłki kurierskiej (ok. dwóch dni roboczych).

Istnieje także możliwość ekspertyzy ekspresowej - po przekazaniu dysku do laboratorium, technicy ocenią stan dysku w przeciągu paru godzin - nawet w weekendy i po standardowych godzinach pracy.

certyfikowany partner laboratorium danych