Cześć! Jestem

Robert Łopata

...czyli 20-letni informatyk z Wołomina.

robert łopata

Parę słów o mnie

Cześć! Jak już zapewne przeczytałeś, mam na imię Robert i mam 19 lat. Oznacza to, że nie ukończyłem jeszcze etapu nauki szkolnej - chodzę do 4 klasy technikum informatycznego.

Wybór ten nie był wyborem przypadkowym - wiedziałem, że to właśnie z sektorem IT chcę mieć do czynienia w przyszłości. Kontakt z komputerami mam od najmłodszych lat. Od dziecka traktowałem je jako wielopłaszczyznowe narzędzie, a nie tylko maszynkę do grania.

Doświadczenie

Informatyką zacząłem interesować się na poważnie w wieku 13 lat. We wrześniu 2013 roku zacząłem uczyć się programowania w języku C++. Jestem samoukiem - wszystkich materiałów do nauki szukałem w internecie. Wciąż posiadam kod od swoich pierwszych programów. Pamiętam z jaką radością pisałem w ferie swoją pierwszą prostą grę-strzelankę w 2D.

W marcu 2014 napisałem swoją pierwszą stronę internetową. Nie wyglądała ona dobrze, ale spełniała swoją funkcję - było czym się pochwalić w szkole :)

Od tamtej pory eksperymentowałem na wielu płaszczyznach - programowałem, zajmowałem się grafiką komputerową, tworzyłem muzykę i montowałem wideo. W 2015 roku dwa wykonane przeze mnie remixy znalazły się na kanale jednego z największych ówczesnych polskich youtuberów. Dzięki temu, w 2016 roku udało mi się osiągnąć milion wyświetleń na moich filmach.

W wakacje 2018 roku odbyłem w Warszawie praktyki na dziale HelpDesk. Realizując różne zgłoszenia serwisowe zobaczyłem, jak wygląda praca w dużej firmie.

Aktualnie przygotowywuję się do matury. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by wykorzystywać swoje umiejętności po szkole. Właśnie dlatego zdecydowałem się na założenie tej strony. Prowadzę również korepetycje z języka C++ dla uczniów starszych klas podstawowych oraz klas średnich, którzy nie wiedzą jak zacząć swoją przygodę z programowaniem.

POSIADANE CERTYFIKATY:

  • E.12 - Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych
  • E.13 - Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami
  • E.14 - Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami
  • Certyfikaty akademii Cisco - CCNA R&S sem. 1 i 2 oraz CPA: Programming Essentials in C++

Ach! No i co najważniejsze - potrafię dobrze szukać w Google :)

Kontakt

Preferuję kontakt telefoniczny pod numer 502 078 755. Jak już wspominałem, wciąż chodzę do szkoły, w związku z czym nie zawsze mam możliwość odebrania telefonu. Jeżeli nie odbiorę, proszę zadzwonić później, bądź zostawić mi smsa, żebym oddzwonił.

background